Menu Zamknij

Poznajmy się

Bieg Cross Kampinos to bieg terenowy organizowany w Puszczy Kampinoskiej, wyróżniającej się różnorodnością przyrody. Przygotowaliśmy dla Was 5 tras biegowych, które przypadną do gusty zarówno początkującym jak i zaawansowanym biegaczom. 

Trasy naszego biegu prowadzą terenami Kampinoskiego Parku Narodowego, wśród stuletnich drzew i leśnych kniei, największych śródlądowych wydm i bagnistych terenów z malowniczymi kładkami. 

1
leśnych kilometrów wszystkich tras
1
elitarne grono uczestników
1 %
satysfakcji po biegu

Nasza historia

Idea biegu Cross Kampinos zrodziła się z pasji do biegania, doświadczenia w organizacji biegów górskich i chęci rozwinięcia propozycji biegów crossowych w województwie Mazowieckim. Jako organizatorzy jesteśmy grupą pasjonatów biegania, która poznała się na różnych biegach i złapała bakcyla klimatycznych imprez biegowych. Ci, którzy nas odwiedzają, spotkają się nie tylko z wyjątkową przyjacielską atmosferą i  wysoką jakością imprezy sportowej.  Możliwość obcowania z przyrodą i lokalny charakter wydarzenia pozwoli całkowicie odciąć się od codzienności. 

Puszcza Kampinoska wyróżnia się różnorodnością terenu i skrywa w sobie wiele tajemnic. Złap oddech wśród stuletnich drzew, zobacz największe śródlądowe wydmy, przekraczaj bagna kładkami i pomostami, zagub się w głębi leśnych kniei, by po chwili odnaleźć się na szerokich polanach. Oderwij się od codzienności i daj się poprowadzić promieniom słońca, dyskretnie przebijającym się przez zielone korony. Przy odrobinie szczęścia spotkasz tu łosia skubiącego gałęzie drzew, dumnie prezentującą się czaplę, a może nawet skradającego się rysia. Zobacz jak różny może być las!

Logo_Cross_Kampinos_bieg
Logo UTMB
INL BLACK no date e1709416897994

Dlaczego warto u nas pobiec?

Sprawdź, co na Ciebie czeka

Różnorodność crossowych tras

Zadbaliśmy o maksymalne urozmaicenie tras - prowadzą szerokimi leśnymi szlakami, otwartymi polanami, kładkami przez bagna, wąskimi ścieżkami wśród drzew. Żadnej powtarzalności czy biegania w kółko - każdy dystans to starannie przygotowana trasa w formie pętli, ze startem i metą w tym samym miejscu i profesjonalnym pomiarem czasu. Gwarantujemy, że nudy nie będzie - sprawdziliśmy wszystkie trasy własnymi nogami.

Kilometry dla każdego

Nie ma znaczenia jak długo biegasz i jak wygląda Twój tegoroczny kalendarz startów. Przygotowaliśmy dystanse, z których bez problemu dobierzesz odpowiedni dla siebie.
Biegasz ultra? Świetnie, zapraszamy na naszą nowość - Kampinoską Setkę, czyli długie ultra 102km, trasę ultra 72 km z minimalną ilością asfaltu i punktami ITRA. Maratony? Warto sprawdzić się na trasie Król Puszczy 42+ km, czyli naszym trailowym maratonie. Myślisz o półmaratonie? Proponujemy 21 km radości wśród leśnych kniei zamiast betonowych bloków i smogu. A może biegasz od niedawna i myślisz o pierwszych zawodach lub wracasz do formy po przerwie? Po biegu 13 km powitamy Cię na mecie jak królową i króla!

Wsparcie podczas biegu

Bieganie jest super, ale dopingowanie daje też mnóstwo pozytywnej energii. Wiemy to, więc będziemy wykorzystywać wszelkie sposoby, aby Cię motywować od początku do końca.
Do tego dokładamy punkty odżywcze - dla każdego dystansu! Obsługa nia nich - najwyższa klasa, ciężko będzie ich opuszczać. Psssst... na trasach czychać będzie profesjonalna ekipa foto (specjalizująca się w fotografii biegowej), więc czas zacząć ćwiczyć uśmiechy i podskoki!

Rozkręcona baza zawodów

Baza zawodów, start i meta w tym samym miejscu na zielonym terenie w Laskach. Co Cię tu czeka? Biuro Zawodów, gdzie odbierzesz pakiet startowy i dowiesz się, co najważniejsze. A potem meta, gdzie wbiegniesz wśród wiwatów i dzwonków, w blasku fleszy odbierzesz medal i nie pozostanie nic innego niż świętowanie Twojego sukcesu! Tu też odbędzie się dekoracja zwycięzców. Zapraszamy też Twoich bliskich, dla których postaramy się zorganizować dodatkowe atrakcje.

Dajemy z siebie 100%

Wolimy poczekać na Twoją ocenę, ale już dziś zapewniamy, że damy z siebie wszystko, żeby stworzyć wyjątkową imprezę biegową. Jako ekipa organizatorska mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji biegów, sami biegamy, startujemy w zawodach, więc wiemy, co jest ważne. A może już się spotkaliśmy? Działamy przy takich biegach jak m.in. Ultramaraton Magurski, Duch Pogórza, Love'Las, Ultramaraton Nadburzański, Rykowisko, Łemkowyna i inne. To jak, widzimy się w ostatni majowy weekend 2024? My będziemy czekać!

partnerzy

Biegi I KLUBY partnerskie

Partnerzy

Partnerzy INSTYTUCJONALNI

Partnerzy medialni

Biegamy w Kampinoskim Parku Narodowym na wiosnę!

Zapraszamy na III edycję biegu terenowego Cross Kampinos – wydarzenia sportowego w okolicach Warszawy. Pierwsza oraz druga edycja naszego biegu szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego spotkała się z pozytywnym odbiorem, dlatego teraz zapraszamy Cię na wiosenną odsłonę w maju 2024 r.  Niech to będzie nasz wspólny dobry start wiosenno-letniego biegowego sezonu 2024!

Co na Ciebie czeka? Zróżnicowane trasy, wśród leśnych kniei, największych śródlądowych wydm i bagnistych terenów z malowniczymi kładkami. Propozycje tras zarówno dla ultrasów jak i początkujących biegaczy, a do tego wyjątkowa atmosfera i doping w bazie zawodów i punktach odżywczych, profesjonalny pomiar czasu, pamiątkowe zdjęcia z biegu i królewskie powitanie na mecie. Biegaj z nami – odkryj tajemnice Puszczy Kampinoskiej!

Bieg Cross Kampinos

to nowe wydarzenie sportowe w województwie mazowieckim. Bieg Cross Kampinos dedykowany jest przede wszystkim mieszkańcom Warszawy i okolic, ale z radością powitamy też zawodników z innych części Polski. Chcesz być na bieżąco z tym, co u nas słychać? Śledź nas na Facebooku i Instagramie.