Menu Zamknij

Sierpniowe bieganie w Beskidzie Niskim – IX edycja Ultramaratonu Magurskiego

Już 5 sierpnia 2023 obędzie się IX edycja wydarzenia biegowego Ultramaraton Magurski. Na uczestników czekają 3 odświeżone trasy biegowe – dystans Ultra 74km, Magurski Maraton 42km i kultowy Magurun 22km. Organizatorzy zadbali o to, aby urozmaicić fragmenty tras – biegacze maratonu mogą liczyć na leśny fragment off-road, zmieni się także zakończenie biegu Magurun i Maratonu – zawodników na ostatniej prostej zachwyci widok z góry na Zalew w Krempnej i okolice.

 

Na trasie, oprócz dzikiej przyrody, na biegaczy czekać będą profesjonalni fotografowie oraz punkty odżywcze, gdzie można będzie zregenerować siły w towarzystwie wolontariuszy, przedstawicieli innych biegów terenowych z okolicy (Bieg Love’Las, Pogórze Ultra Trail) oraz klubu leśnika. Organizatorzy zapewniają profesjonalny pomiar czasu – każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić swój ranking w klasyfikacji open danej trasy, a dodatkowo w klasyfikacji wiekowej oraz drużynowej. Ukończenie każdego dystansu daje punkty w klasyfikacji UTMB i ITRA. Najlepsi zawodnicy w kategorii open otrzymają pamiątkowe statuetki – tradycyjnie w postaci lamp naftowych, nawiązujących do historii naftowej regionu – oraz nagrody rzeczowe od partnerów biegu.

 

Co roku symbolem Ultramarartonu Magurskiego jest zwierzę zamieszkujące Beskid Niski. W tym roku to niedźwiedź, nawiązujący do dzikiej i nieodkrytej przyrody. Przed startem zawodnicy otrzymają pakiet startowy z pamiątkowym gadżetem z tegorocznym symbolem biegu. Kolejną atrakcją dla biegaczy będzie możliwość przetestowania butów Asics oraz zgarnięcia dodatkowych niespodzianek.

Medal 2023_Ultramaraton Magurski

Sercem biegu będzie baza zawodów umiejscowiona nad malowniczym Zalewem w Krempnej. To nie tylko start i meta, ale także pełna energii piknikowa strefa z rodzinną atmosferą i atrakcjami dla osób towarzyszących. Każdy zawodnik witany będzie medalem z tegorocznym symbolem niedźwiedzia oraz regenerującymi napojami, po czym czeka go odpoczynek w strefie relaksu i posiłek od organizatora.

Partnerami instytucjonalnymi wydarzenia są Gmina Krempna i Podkarpackie, które zachęca do aktywnego okrywania regionu Beskidu Niskiego.

Więcej aktualnych informacji o wydarzeniu na stronie organizatora: www.magurski.com

Zachęcamy też do śledzenie profilu Facebook Podkarpackie, odwiedzenia strony www.podkarpackie.eu i odkrycia wszystkich sekretów regionu Beskidu Niskiego.

reklama fb 2023 Beskid Niski 1